България падна от САЩ във волейболната Лига на нациите

Волейболистите на Пламен Константинов

България загуби от САЩ с 1:3 (19:25, 25:22, 19:25, 20:25) във втория си мач от волейболната Лига на нациите. Сблъсъкът в китайския град Нинбо ше равностоен, но българите остават без победа над американците от 2014-а. САЩ все още изостава с 11:14 в общия баланс, но спечели осем от последните 10 сблъсъка.

Лъвовете бяха близо до обрат в заключителния четвърти гейм, но не успяха да го постигнат. Съставът на Пламен Константинов изоставаше с 12:18, но успя да направи 5 поредни точки. Основна заслуга за това имаше силният сервис на Тодор Скримов и ефективността в атака на появилия се на полето Валентин Братоев. До края на частта обаче американците отново успяха да се откъснат в резултата. Вторият в световната ранглиста се поздрави с втори успех в турнира след 25-20 и точно 2 часа игра.

В неделя отново от 11:00 часа българско време волейболистите на Пламен Константинов се изправят срещу Аржентина. В първия си мач вчера България победи домакина Китай с 3:2.

Волейболната лига идва в София и Варна

Във втората седмица от Лигата на нациите сблъсъците ще се пренесат в България. От 1 до 3 юни националите ни играят в София. Лъвовете приемат Сърбия, Австралия и Русия в „Арена Армеец“.

От 15 до 17 юни националният отбор е във Варна. В зала „Конгресна“ в Двореца на културата и спорта волейболистите се изправят срещу олимпийския шампион Бразилия, Франция и Канада.