Барселона допусна грешна стъпка срещу Хетафе и върна интригата в Ла Лига – СНИМКИ

Барселона

Отборът на Барселона записа второ поредно равенство в Ла Лига, след като не успя да се наложи като домакин на Хетафе в мач от 23-ия кръг на Ла Лига. Каталунците завършиха 0:0 на своя „Камп Ноу“ и така пропиляха голяма част от аванса си пред втория Атлетико Мадрид.

След като преди седмица направиха 1:1 с Еспаньол, днес футболистите на Ернесто Валверде отново подцениха своя съперник в срещата и изиграха един от най-слабите си мачове от началото на кампанията.

Kаталунския гранд излезе с експериментален състав, залагайки на новото попълнение Йери Мина и Люка Дин в защита

През първата част на срещата Барса не отправи нито един точен удар към вратата на гостите, въпреки наличието на Меси, Суарес и Коутиньо в атака. През второто полувреме играта на водача в Примера се подобри, но домакините така и не съумяха да стигнат до гол. Срещата днес бе по-специална за звездата на тима Лионел Меси, за когото това бе мач №300 на „Камп ноу“.

Барселона остава начело на класирането с актив от 59 точки, а Атлетико е втори с 52. Хетафе е на 10-та позиция в таблицата с 30 пункта.