Борисов взе купата: Ветераните от Витоша (Бистрица) биха Нефтохимик (Бургас) – Снимки

Борисов Кралев купа Витоша Бистрица
Окончателно: Ветераните на Витоша (Бистрица) грабнаха купата на ветераните.

Бойко Борисов допринесе много за победата с неочакван хетрик за любимия си отбор и очаквано взе трофея.

Борисов изведе отбора на „Витоша” – Бистрица на мача – финал за първенството по футбол за ветерани срещу отбора на „Нефтохимик” – Бургас.

Срещата се игра в Стара Загора.

Главен съдия на мача беше ветеранът Ахмед Ахмед, който преди началото получи плакет от спортния министър Красен Кралев за приноса си към футболното съдийство в България.

Головете през първото полувреме за столичани отбеляза Светослав Петров – първият с глава след асистенция на Борисов, вторият – с далечен удар от 20 метра.

Третият гол във второто полувреме вкара Денимир Пасхалис. Хеттрикът на министър-председателя Борисов донесе победата на „Витоша“ (Бистрица), и така крайният резултат е 6:3.

Членът на изпълкома на БФС Камен Костадинов, шефът на Аматьорската лига Румен Вълков и министърът на спорта Красен Кралев раздадоха отличията за най-добри играчи в турнира. Купата за най-добър нападател отиде при Бойко Борисов.

Да подкрепя своите съграждани от „Нефтохимик“ в Стара Загора е и кметът на Бургас Димитър Николов.

Нефтохимик се класира за финала за трета поредна година.

На полуфиналите бургаските ветерани спечелиха категорично над Ботев Враца с 4:1.

В другата среща Витоша победи Лудогорец Разград с 2:1.Борисов футбол Витоша Бистрица Нефтохимик Бургас