Бостън отново поведе в серията с Кливланд

Бостън Селтикс се наложи над Кливланд Кавалиърс с 96:83 в петия мач от финала в Източната конференция на НБА. Келтите поведоха в серията с 3-2 и още една победа ще ги изпрати на големия финал. Това бе десети пореден домакински успех за Селтикс в плейофите.

Бостън - Кливланд
Ал Хорфърд пази топката от центъра на Кливланд Тристан Томпсън

Джейсън Тейтъм реализира 24 точки за победителите, Ал Хорфорд оформи дабъл-далъл – 15 т. и 12 борби. Бостън спечели първата четвърт с 13 точки разлика и удържа преднината си до края. На гостите не помогнаха дори и 26-те точки на ЛеБрон Джеймс. Той добави и 10 борби, но всуе. Освен това ЛеБрон изглеждаше изморен през последната четвърт, като успя едва в един опит от четири. Досега и двата тима печелят домакинските си срещи, а мач №6 ще се играе в Кливланд.

Равенство на Запад

Съперници във финала на Запад са Голдън Стейт Уориърс и Хюстън Рокетс. Там резултатът е равен – 2-2.