Азар вдъхнови Челси за 3:0 над Уест Бромич

Еден Азар Eden Hazard Gareth Barry
Героят за Челси Еден Азар минава покрай Гарет Бари от Уест Бормич

След двете поредни загуби, в които допусна седем гола, Челси се върна на правилния път с 3:0 над УБА. Герой за сините от Лондон бе Еден Азар, който се разписа на два гола и бе в основата на повечето хубави неща. Резултът в полза на шампионите обаче е леко заблуждаващ, защото Уест Бромич не игра никак зле на „Стамфорд Бридж“. След като допусна втория гол във вратата си обаче последният в класирането рухна.

Оливие Жиру бе титуляр за Челси за първи път след трансфера си от Арсенал и именно той асистира за първия гол в мача. В 25-а минута французинът изведе Азар и той не остави шанс на Фостър. Преди това обаче Рондон да два пъти изпусна отлични възможности за гостите.

През първото полувреме Жиру получи удар в главата и след час игра бе сменен с Мората. Две минути по-късно Виктор Моузес вкара за 2:0 след отлична атака на сините. Само седем минути резултатът вече бе 3:0. Азар се стрелна покрай Еванс и прати топката в близкия ъгъл на Фостър, за да сложи точка на спора. Асистенцията за този гол бе на Мората.

С трите точки шампионът се върна на четвъртото място в класирането, като измести оттам Тотнъм.

Четири гола за Азар срещу УБА

По-рано през сезона белгиецът също се разписа на два пъти срещу УБА. Тогава на 18 ноември сините спечелиха с 4:0 визитата си в Мидландс. Азар вече има 11 гола за Челси във Висшата лига през това първенство и е само на пет от изравняване на най-доброто си постижение – 16 гола през сезона 2016/2017.