Финалът в НБА отново е Голдън Стейт – Кливланд

Голдън Стейт Уориърс победи Хюстън Рокетс със 101:92 като гост и си осигури място във финала на НБА. Воините спечелиха серията с ракетите с 4-3. Така те ще спорят за четвърта поредна година с Кливланд Кавалиърс. Уориърс спечелиха през 2015-а и 2017-а, докато Кавс триумфираха през 2016-а.

В решителния мач Хюстън имаше преднина от 11 точки на голямата почивка, но не успя да спре гостите в третата четвърт. Тогава те, както обикновено, се развихриха и я спечелиха с 18 точки разлика. Подпомогнати и от това, че Рокетс спряха да вкарват – те изпуснаха всичките си 14 опита за тройка през тези 12 минути.

Голдън Стейт - Хюстън
Стеф Къри минава покрай Ерик Гордън и Клинт Капела

Кевин Дюрант реализира 34 точки, а Стеф Къри добави 27 точки, 10 борби и 9 асистенции. С дабъл-дабъл завърши и Дреймънд Грийн – 10 точки и 13 асистенции. За „ракетите“ Джеймс Хардън отбеляза 32 точки, Пи Джей Такър добави 14 точки и 12 борби. Крис Пол не игра за домакините заради травма, която получи в петия мач от серията.

Никога не сме били в подобна ситуация

„Това е ситуация, в която не сме били преди. Да спечелим седмия мач в гостуване. Всички тези препятствия по пътя… Усещането е невероятно“, каза Къри.