Уорърс докараха финала до седми мач след колапс на Хюстън

Голдън Стейт Уориърс продължава да защитава титлата си в НБА, след като наказа Хюстън Рокетс със 115:86. Така шампионът изравни серията във финалния плейоф в Западната конференция – 3-3 победи. Седмият мач е в Хюстън в понеделник.

Гостите започнаха много силно, като основана заслуга за това имаше звездата им Джеймс Хардън. Той записа 32 точки, 7 борби и 9 асистенции. Така Рокетс имаха аванс от 10 точки на голямата почивка.

Голдън Стейт - Хюстън
Джеймс Хардън се блъска в стената от Кей Томпсън и Джордън Бел
Колапсът на Хюстън

Типично за сезона си, Голдън Стейт се развихри в третата четвърт. Хюстън пък изпадна в колапс, а Хардън спря да бележи. Уориърс направиха 55:20 и четири минути преди края Хюстън се предаде и на паркета се появиха всички резерви. Общо за третата и четвъртата четвърт резултатът бе 67:25.

Клей Томпсън бе с най-голям принос за успеха с 35 точки (9 тройки) и шест борби. Стеф Къри добави 29 точки, 5 борби и 6 завършващи подавания.

Седми мач и на Изток

Във финала на Изток играят Кливланд Кавалиърс и Бостън Селтикс. Там спорът също ще се реши в седмия мач.