Голдън Стейт отнесе Хюстън с 41 точки разлика

Голдън Стейт Уориърс разгроми Хюстън Рокетс със 126:85 и поведе с 2-1 във финалната серия в Западната конференция на НБА. Воините имаха преднина от „само“ 11 точки на почивката, но се развихриха след нея и спечелиха с 41 точки разлика. Това бе рекордна 16-а поредна домакинска победа за Уориърс в плейофи. Предишното най-добро постижение бе на Чикога Булс от началото на 90-те години.

Голдън Стейт - Хюстън
Дреймънд Грийн минава покрай падналия Джеймс Хардън
Стеф Къри блести

Стеф Къри изигра много силен мач и показа, че си връща формата от преди контузия. Той вкара 35 точки за победителите, от които пет тройки. Кевин Дюрант добави 25 точки, шест борби и шест асистенции. Дреймънд Грийн се отличи с дабъл-дабъл – 10 точки, 17 борби и шест асистенции. Асът на „ракетите“ Джеймс Хардън завърши с 20 точки и 9 завършващи подавания, а Крис Пол – с 13 т. и 10 борби. Четвъртият мач от серията отново ще се играе в Оукланд.

Съперници във финала на Изток са Кливланд Кавалиърс и Бостън Селтикс, а резултатът в момента е 1-2.