Интер записа първа победа от декември насам – СНИМКИ

Интер

Отборът на Интер прекъсна серия от пет поредни равенства в италианската Серия А. Това стана факт, след като играчите на Лучано Спалети се наложиха с 2:1 като домакин на Болоня в мач от 25-ия кръг на първенството.

За последно грандът от Милан спечели в началото на декември миналата година с 5:0 при домакинството си на Киево.

Оттогава насам тимът записа общо две загуби и пет равенства

Домакините излязоха напред в резултата още във 2-та минута, след като нападателят на тима Едер отбеляза техничен гол. В средата на първата част обаче гостите стигнаха до изравнителното попадение, а негов автор бе бившето попълнение на Интер Родриго Паласио. След почивката „нерадзурите“ наложиха своя натиск и логично стигнаха до ново попадение. В 63-та минута французинът Ян Карамо се възползва от грешка в отбраната на Болоня и с красив изстрел от далеч оформи крайното 2:1.

Със спечелените 3 точки играчите на Лучано Спалети излязоха на трето място в класирането с актив от 48 пункта. Отборът на Болоня е 13-ти в подреждането с 27 точки.