Историческо: Съдия свири дузпа по време на почивката

Майнц - Фрайбург
Паскал Щенцел опитва да спре неудържимия Пабло де Бласис

Реферът Гуидо Винкман влезе в историята на футбола. Той стана първият съдия дал дузпа след края на първото полувреме. При това го направи, когато двата отбора вече бяха в съблекалнята. Това се случи по време на мача между борещите се за спасение в Бундеслигата Майнц 05 и Фрайбург. Двубоят на стадион „Опел Арена“ завърши с победа на домакините с 2:0.

В края на първата част домакините поискаха дузпа за игра с ръка, но Винкман не даде такава и сложи край на първата част. Това се случи 17 секунди, след като Марк Оливер Кемпф наистина игра с ръка. След намесата на видео асистента Бибиана Щайнхаус обаче, реферът отсъди наказателен удар. Винкман събра шокираните фуболисти от съблекалнята и шест минути след края на полувремето отсъди дузпа. Аржентинецът Пабло де Бласис бе точен от бялата точка и даде преднина на домакините, а отново той бе точен за крайното 2:0 десет минути преди края на втората част след безумна грешка на вратаря на Фрайбург Александер Шволов. Така Майнц се изравни по точки с пропадащия Фрайбург – двата отбора са съответно 15-и и 16-и.

Тоалетна хартия навсякъде

Традиционните протести срещу мачовете в понеделник не подминаха и този сблъсък. Преди началото му феновете издигнаха огромни букви зад вратата, а преди второто полувреме те обсипаха терена с тоалетна хартия. Началото и на първата, и на втората част се забави с по около 10 минути, което пък направи почивката общо около половин час.