Ювентус изпусна питомното срещу Тотнъм за 2:2

Ювентус - Тотнъм Ben Davies (L) Federico Bernardeschi
Бен Дейвис фаулира Федерико Бернардеши от Ювентус

Ювентус и Тотнъм не се победиха в прекрасно зрелище и след 2:2 оставиха развръзката за реванша. Шпорите започнаха кошмарно в Торино и само след девет минути изоставаха с 0:2. Юве обаче действа пасивно до края и изпусна питомното, като сега ще гони дивото в Лондон. Реваншът е на 7 март.

Бианконерите откриха още във втората минута. Пянич намери Гонсало Игуаин след пряк свободен удар и той от воле се разписа за 1:0. Само шест минути по-късно Бен Дейвис спъна Бернардеши в наказателното поле. Игуаин спокойно се разписа от отсъдената дузпа за 2:0 и изглеждаше така, сякаш всичко за шпорите свърши. Тимът на Маурисио Почетино обаче се окопити, започна да задържа по-често топката (72% срещу 28% на почивката) и десет минути преди края на първото полувреме намали пасива си. Деле Али изведе Хари Кейн и той преодоля отблизо Буфон за 2:1. Така той се реваншира и за пропуска си от шест метра минути по-рано, когато подаи топката на Буфон. В добавеното време на първата част Орие спъна Дъглас Коста и реферът Феликс Брих отсъди нова дузпа. Този път обаче Игуаин пропусна – топката се отби в гредата и излезе в аут.

След почивката Юве се събуди и създаде няколко положения, но и Тотнъм не остана по-назад. Нов гол обаче дойде чак в 72-а минута. Тогава Киелини фаулира Али на границата на наказателното поле, а от последвалия свободен удар Кристиан Ериксен се разписа за 2:2.

Кейн: Не се уплашихме, не се предадохме

В интервю след края на двубоя Хари Кейн заяви, че е горд от духа с който е играл Тотнъм. „Можеше да се предадем или да се уплашим. Шампионската лига е съвсем различен турнир. Освен това бяхме гости. Но не го направихме. След втория гол доминирахме. Имахме положения и точно преди гола изпуснах прекрасен шанс. Но винаги трябва да си готов за следващия, както и стана“, каза Кейн.