ЛеБрон вкара 51 точки, но Кливланд загуби първия финал

Голдън Стейт Уориърс победи Кливланд Кавалиърс със 124:114 в първия финал в НБА. А мненията, че четвъртото поредно издание на серията между тях, ще е скучно, бяха разбити на пух и прах. В този мач имаше всичко – продължения, спорни отсъждания, бой, хаос, нерви и интрига.

Кавс поведоха в началото, а на голямата почивка резултатът бе равен – 56:56. Шампионът не успя да дръпне както обикновено с много в третата четвърт – авансът на Голдън Стейт бе само шест точки. Резултатът бе изравнен, когато съдиите промениха отсъждане в последната минута. И пратиха на линията за изпълнение на наказателни удари Кевин Дюрант вместо ЛеБрон Джеймс. При това след видеоповторение. „Това не е правено в историята на играта. А сега – в толкова важен момент“, беснееше треньорът на Кавс Тайрън Лю.

Пропуснатите шансове за Кливланд

Въпреки това Кливланд изпусна още няколко шанса до края да спечели. Първо Джордж Хил не реализира от добра позиция, за да изведе тима си напред с точка. После ветеранът ДжейАр Смит не стреля в последните секунди. Причината – бе решил, че отборът му води, а тогава резултатът бе равен.

17 точки за Голдън Стейт в продължението

След това нещата се върнаха към нормалното. Уориърс вкараха 17 точки в продължението и спечелиха. Тристан Томпсън бе изгонен, след като реферите решиха, че е ударил с лакът в главата Шон Ливингстън.