Левандовски вкара два гола, Полша победи Литва с 4:0

Полша - Литва
Янкаускас гледа отблизо Роберт Левандовски

Роберт Левандовски вкара два гола, а Полша победи Литва с 4:0 в последната си контрола преди Мондиала. Той откри резултата в 19-а минута, а след час игра се разписа отново, този път от пряк свободен удар.

Поляците имаха пълен контрол върху случващото се на терена и стигнаха до трети гол, дело на Гжегож Криховиак. Попадението обаче бе отменено след намеса на ВАР-асистента заради игра с ръка.

Все пак, след серия от смени Полша стигна до 3:0. Нападателят на Сампдория Давид Ковначки се разписа отблизо. Осем минути преди края вече бе 4:0. Попадението бе дело на халфа на Волфсбург Якуб Блашчиковски.

Полша е в най-изравнената група на Мондиала заедно с Колумбия, Сенегал и Япония.

Японците също вкараха четири гола – на Парагвай

Сините самураи също спечелиха последната си контрола – с 4:2 срещу Парагвай в Инсбрук. Южноамериканците поведоха чрез Оскар Ромеро, но след почивката Такаши Инуи изравни. Инуи се разписа отново за 2:1 в 63-а минута, а в 77-а Сантандер си вкара автогол за 3:1. Ричард Ортис върна един гол в края, но в добавеното време Шинджи Кагауа оформи крайното 4:2.