Левски спечели в Стара Загора и финишира трети

Левски

Левски постигна очаквана победа с 2:0 при визитата си на Верея в среща от последния кръг в Първа лига. С успеха в Стара Загора сините си гарантираха третото място в крайното класиране. Сега на тях им предстои бараж за класиране в Лига Европа срещу Черно море, който спечели плейофите във втората осмица. И двете попадения на „Трейс Арена“ паднаха след почивката и бяха дело на бразилеца Паулиньо. Крилото на столичани откри резултата в 59-ата минута, а 12 по-късно оформи и крайното 2:0.

ЦСКА-София победи Берое с 1:0

По същото време ЦСКА-София победи Берое с 1:0. Единственото попадение в срещата бе реализирано от Кирил Десподов в 66-ата минута. Малко преди края гостите от Стара Загора останаха с човек по-малко – капитанът Мартин Райнов получи червен картон.

Така ЦСКА-София финишира на втора позиция в класирането с 81 точки, докато Левски е трети с 64. Берое пък остана на четвъртото място с 59.