Ливърпул отнесе Порто с 5:0, Мане вкара хеттрик

Ливърпул Роберто Фирмино Roberto Firmino
Роберто Фирмино е събрал четирима съперници от Порто

Ливърпул спечели с 5:0 гостуването си на Порто и си осигури място в следващата фаза на Шампионската лига. Садио Мане вкара хеттрик за успеха, а по един гол добавиха Мохамед Салах и Роберто Фирмино. Убедителната победа на червените прави ревашна след две седмици абослютно протоколен.

Отборът на Юрген Клоп изигра изключително силен мач, докато португалците бяха отчайващо слаби. Първият гол падна в 25-а минута – Мане стреля, а вратарят Жозе Са позволи на топката да мине под плонжа му за 0:1. Само четири минути по-късно английският тим поведе с 2:0. Силният удар на Милнър се отби от гредата, но топката попадна в Салах, който прехвърли вратаря и с мек удар с глава прати топката зад голлинията.

Осем минути след паузата Мане се разписа за 0:3 след контраатака. Фирмино стреля от наказателното поле, Са отби, но Мане вкара отблизо. 15 минути по-късно Мане върна услугата. Той проби и изведе отляво в наказателното поле Милнър, който пък пусна към Фирмино. Бразилецът пък с лекота реализира за 0:4. Пет минути преди края Мане оформи хеттрика си след асистенция на Ингс. Това бе и първи случай, в който хеттрик за червените в гостуване в Европа, не бе реализиран от Майкъл Оуен.

Златни спомени за Ливърпул

Червените имат само две други победи на португалска земя. Те бяха през 1978-а и 1984-а срещу Бенфика, като и в двата случая мърсисайдци спечелиха турнира. Освен това Ливъпул удължи отличната си серия срещу Порто. В пет мача тимът има три победи и две ремита.