Лудогорец разнищи Крусейдърс с 7:0 и обезсмисли реванша

Лудогорец

Лудогорец разнищи със 7:0 Крусейдърс в квалификациите за Шампионската лига. С разгромната победа българският първенец обезсмисли реванша в Северна Ирландия.

Орлите имаха проблеми с вкарването на голове само през първото полувреме. Тогава се разписа единствено Марселиньо. Попадението падна в 25-а минута след хубав пробив и пас на Сисиньо. Ирландците обаче помогнаха с втори гол, чийто автор бе Родни Браун. Защитникът опита да пресече пас на Мисиджан, но прати топката в собствената си врата.

Бързи голове за Лудогорец след почивката

Втората част започна с постоянни атаки на орлите и съвсем скоро те стигнаха до трети гол. Негов автор стана Кешеру с глава след центриране на Натанаел. В 66-а минута Мисиджан изведе Марселиньо с пета и той се разписа за 4:0.

Хеттрик на Швиерчок за седем минути

После дойдоха минути на Якуб Швиерчок. Полякът направи 5:0 след асистенция на Марселиньо в 73-а минута. Пет по-късно Бърнс опита да върне към вратаря О’Нийл, но изведе Швиерчок и той не сбърка за 6:0. Хеттрикът му бе оформен в 80-а минута след пас на Натанаел.