Манчестър Сити победи Арсенал в дебюта на Унай Емери

Арсенал - Ман Сити
Първият гол на шампиона през новия сезон

Манчестър Сити започна по убедителен начин защитата на титлата си от Висшата лига. Шампионът победи Арсенал с 2:0 като гост в първия кръг на първенството.

Арсенал - Ман Сити, Емери
Унай Емери дебюра с разочароваща загуба начело на Арсенал

Двубоят бе официален дебют за новия мениджър на артилеристите Унай Емери, но лондончани бяха далеч от нивото на съперника си. Гостите наложиха доминация от самото начало и стигнаха до гол в 14-а минута. Тогава Рахийм Стърлинг проби отляво и стреля силно в центъра на вратата за 0:1. Домакините трудно излизаха от своята половина и на практика не стигаха до положения пред вратата на Едерсон.

След почивката играчите на Арсенал заиграха с по-сериозен импулс и отправиха няколко изстрела към Едерсон. Сити обаче вкара втори гол, дело на Бернардо Силва в 64-та минута. Тогава португалският национал се разписа след добро подаване на Бенжамен Менди.

Ливърпул - Уест Хям
Халфът на Ливърпул Наби Кейта минава покрай Уилшър

Ливърпул отнесе Уест Хям на старта

Най-сериозният претендент за короната на Сити – Ливърпул – разби Уест Хям с 4:0 по-рано през деня. Мениджърът на червените Юрген Клоп заложи на звездното си трио в атака – Мохамед Салах, Садио Мане и Роберто Фирмино. Още в 19-та минута Салах откри резултата след добро подаване на Андрю Робъртсън отляво. Малко преди почивката Мане покачи на 2:0 след асистенция на Джеймс Милнър.

В 53-та минута Фирмино намери Мане в наказателното поле и сенегалският национал стреля точно по земя, за да реализира втория си гол в срещата. Крайното 4:0 оформи резервата Даниел Стъридж, за да отчая новия мениджър на чуковете Маурисио Пелегрини.