Манчестър Сити вече докосва титлата в Англия

Давид Силва

Лидерът във Висшата лига Манчестър Сити се доближи на само три победи от титлата. В последен мач от 30-ия кръг тимът на Пеп Гуардиола се наложи с 2:0 при гостуването си на Стоук Сити с два гола на Давид Силва. Така Сити върна аванса си от 16 точки на върха в класирането, при оставащи осем кръга до края.

Давид Силва откри още в 10-ата минута, засичайки центриране на Рахийм Стърлинг отдясно. Националът на Испания подпечата победата на своя тим в 50-ата минута след асистенция на Габриел Жезус.

„Когато играя, забравям за всичко друго. Синът ми е по-добре и продължава да се бори“, каза Давид Силва. През миналата седмица той бе няколко дни в Испания при съпругата си, която роди по-рано от очакваното.

Наградата за успеха – ваканция в Дубай

Това бе 26-и успех за Сити в Премиършип. Тимът вече има повече точки отколкото през миналия сезон. И има награда – петдневна ваканция за футболистите в Дубай.

Стоук Сити остава в опасната зона – на предпоследното 19-о място с 27 точки. И без особена надежда – тимът има само една победа в 11 срещи.