Надал и Халеп се класираха за четвъртия кръг на „Ролан Гарос“

Рафаел Надал

Десеткратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис – „Ролан Гарос“

Поставеният под номер 1 Надал се наложи над представителя на домакините Ришар Гаске с 6:3, 6:2, 6:2 след почти два часа, записвайки 16-ата си поредна победа срещу съперника.

Испанецът, който утре ще навърши 32 години, повеждаше убедително във всеки един от трите сета – с 5:0 гейма в първия и с по 4:0 в следващите два, за да триумфира. Той пласира 37 печеливши удара и допусна само 16 непредизвикани грешки в мача.

За място на четвъртфиналите Надал ще играе срещу германеца Максимилиан Мартерер, който спечели с 6:2, 6:1, 6:4 срещу естонеца Юрген Цоп.

„Започнах много силно мача. Чувствах се отлично. Сервирах добре, ретурите ми вървяха, загубих много малко точки. При 5:0 той спечели три поредни гейма, но това се случва понякога, когато започнеш толкова убедително. След това спечелих сета и отново направих поредни пробиви на старта на втория, което ми помогна. Успявах да го движа добре по корта, а това беше много важно. Когато играеш срещу тенисист, когото си побеждавал толкова много пъти, самочувствието винаги е високо“, каза Надал след победата.

Световната номер 1 Симона Халеп се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. В трети кръг финалистката от миналата година победи със 7-5, 6-0 германката Андреа Петкович след час и 28 минути игра..

Двубоят започна изключително равностойно, като двете си размениха по един ранен пробив. След равенство до 4-4, в деветия гейм румънката проби и се доближи до спечелването на сета. Последва светкавичен рибрейк от страна на нейната съперничка за 5-5, но Халеп отново взе преднина след нов пробив, а впоследствие измъкна сета след труден сервис гейм за 7-5.

През втория сет нивото на играта спадна, тъй като Петкович очевидно изпитваше проблеми здравословни проблеми, което доведе и до разгромното 6-0 в полза на водачката в схемата.

“Тя е много сериозен опонент и винаги съм имала трудни мачове срещу нея. За радост успях да спечеля първия сет, въпреки че тя игра на много високо ниво. Именно това ми даде допълнителна увереност във втория сет”, заяви след срещата Халеп, чиято следваща съперничка ще е Елизе Мертенс от Белгия.

За осминафиналите се класира и третия поставен при мъжете Марин Чилич. Хърватинът постигна убедителна победа с 6-3, 6-2, 6-4 над американеца Стив Джонсън. В следващата фаза Чилич ще играе срещу италианеца Фабио Фонини. Място в топ 16 намери и Давид Гофен, който се наложи с 3-2 над представителя на домакините Гаел Монфис. Съперник на белгиеца на осминафиналите ще е другият италианец достигнал до тази фаза – Марко Чечинато.