Осми пореден финал в НБА за ЛеБрон Джеймс

Крилото на Кливланд Кавалиърс ЛеБрон Джеймс за осма поредна година ще бъде участник във финалния плейоф на НБА. Това стана факт, след като Кливланд победи Бостън Селтикс в решителния седми мач на Изток с 87:79. Така Кавс стигнаха четвърти финал в също толкова години. Преди тях ЛеБрон има още четири с Маями Хийт. Рекордьор по този показател е Бил Ръсел, играл десет пъти на финал с Бостън в периода 1957-1966 г. ЛеБрон Джеймс стана три пъти шампион в Асоциацията (2012, 2013, 2016) и още толкова пъти бе определян за най-полезен играч (MVP) във финалните серии.

В седмия мач срещу Бостън той записа 35 точки, 15 борби и 9 асистенции. Джеймс игра през всичките 48 минути и вкара 12 от точките си в последната четвърт. Джеф Грийн, който замести контузения Кевин Лав, добави 19 точки и 8 борби.

Бостън - Кливланд
ДЖейсън Тейтъм минава покрай Тристан Томпсън
Толкова близо за Бостън

За Бостън 20-годишният Джейсън Тейтъм завърши с 24 точки и 7 борби. Ал Хорфърд добави 17, а Маркъс Морис – 14 точки и 12 борби. Келтите спечелиха първата четвърт с 26:18, но воините взеха следващите три с 21:17, 20:13 и 28:23. Това бе първа загуба за Бостън като домакин след 10 поредни победи и дойде, след като тимът водеше със 72:71 шест минути преди края. Така Селтикс продължават да чакат финал вече осми сезон.

Кливланд чака Хюстън или Голдън Стейт

Кливланд очаква на финала победителят от противопоставянето Голдън Стейт Уориърс – Хюстън Рокетс. Резултатът в серията е 3-3 и изходът ще се реши тази нощ в Хюстън. Кавс имат само една титла – през сезона 2015/2016, когато надвиха Голдън Стейт в седем мача.