Пирин изпадна от Първа лига след съдийска грешка

Черно море - Витоша

Пирин Благоевград изпадна от Първа лига, след като загуби от Витоша Бистрица с 1:2. Това бе реванш в плейаута между двата тима. Софиянци паднаха в първия двубой с 0:1, но с двата гола на стадион „Христо Ботев“ изхвърлиха Пирин от елита. Витоша имаше само една победа през целия сезон, но успя да постигне втората си в най-важния момент и по този начин да запази шансове за оставане в елита.

След 0:0 през първото полувреме, гостите поведоха в 60-а минута. Автор на попадението бе централният защитник Радко Мутафчийски, който се разписа след центриране от пряк свободен удар.

Намесата на рефера Станислав Тодоров

Голяма роля за крайния изход на срещата имаше реферът Станислав Тодоров, който зачете странния втори гол на Витоша. В 63-та минута Григор Долапчиев получи топката в наказателното поле, но бе в засада. Страничният рефер вдигна флага си, но Тодоров игнорира своя колега и не спря играта. Долапчиев се възползва от факта, че защитниците на Пирин спряха да играят и вкара за 0:2.

Бараж срещу Локо София

До края на двубоя възпитаниците на Милен Радуканов успяха да върнат един гол чрез Костадин Ничев, но това беше всичко, до което стигнаха. Така Пирин изпадна от елита. Витоша от своя страна ще срещне Локомотив София в бараж за Първа лига.