ПСЖ си върна титлата, унижавайки Монако със 7:1

ПСЖ - Монако
Трима от голмайсторите - Ди Мария, Кавани и Ло Селсо празнуват заедно

Пари Сен Жермен си върна титлата във Франция. При това по забележителен начин – унижавайки досегашния шампион Монако със 7:1 на „Парк де Пренс“. Така пет кръга преди края авансът на столичани пред монегаските е 17 точки. Освен това ПСЖ вече има 103 гола в 33 кръга – по над три на мач.

Джовани Ло Селсо откри в 17-ата минута, а само три минути по-късно Единсон Кавани покачи на 2:0. Анхел ди Мария и Ло Селсо добавиха по още един и след само 27 минути авансът вече бе 4:0. До края на първото полувреме Рони Лопес върна един гол за Монако, но вече нямаше значение.

След паузата Ди Мария се разписа за втори път. После Радамел Фалкао си вкара автогол, а Юлиан Дракслер оформи крайното 7:1.

Седма титла за ПСЖ

Това е седма титла на Франция за Пари Сен Жермен. И пета в последните шест години. Само преди няколко дни тимът взе и Купата на Лигата, побеждавайки на финала пак Монако.