Реал победи ПСЖ с 3:1, Кристиано Роналдо измъкна шампиона

Реал Мадрид - ПСЖ Кристиано Роналдо
Обичайният заподозрян - Кристиано Роналдо - празнува след гол във вратата на ПСЖ

Реал Мадрид победи Пари Сен Жермен с 3:1, но резултатът определено не отговаря на показаното на терена. Френският шампион игра отлично близо 70 минути, но изпусна положенията си. Реал пък се възползва по отличен начин от своите. Като цяло мачът отстъпи на зрелището между Ювентус и Тотнъм, макар че имаше и своите силни моменти.

Треньорът на гостите Унаи Емери изненадващо пусна като титуляри Преснел Кимпембе, Юри Бершиш и Джовани Ло Селсо. Зинезиден Зидан пък остави резерва Гарет Бейл и Дани Карвахал.

Двата отбора заиграха много активно и отворено още от самото начало и след серия от изпуснати положения ПСЖ откри резултата. Адриен Рабио получи пас с пета от Неймар и от наказателното поле вкара за 0:1. Роналдо пропусна да изравни, а Кавани пропиля шанс да направи 0:2 минута по-къснои. После и Бензема не успя да вкара. Роналдо обаче все пак се разписа за 1:1 в самия край на първото полувреме. Ло Селсо извърши нарушение срещу Кроос в наказателното поле и португалецът с лекота се разписа от бялата точка.

Втората част продължи по същия начин като първата. И двата отбора пропускаха положения, макар че тези за ПСЖ бяха по-добри. Освен това удар на Рабио се отби в ръката на Серхио Рамос, но реферът Джанлука Роки правилно не отсъди дузпа.

Късен обрат за Реал

Мачът отиваше към равен резултат, но в 83-а минута грешка на гостите позволи на Реал да стигне до втори гол. Резервата Бейл изведе Асенсио отляво, той центрира и защитата на ПСЖ изби. Асенсио центрира отново, Арбелоа парира, но топката се отби в коляното на Роналдо и той вкара отблизо за 2:1. Три минути по-късно в атака, подобна на предишната, Реал вкара трети гол. Отново Асенсио центрира, а Марсело оформи крайното 3:1.