Реал записа победа №100 под ръководството на Зидан

Малага - Реал Мадрид, победа 100 за Зидан
Лукас Васкес минава през няколко играчи на Малага

Реал Мадрид надви Малага с 2:1 и се върна на третото място в Ла Лига. Точни за Белия балет на „Ла Росаледа“ бяха Иско и Каземиро (29 и 63 мин). Диего Ролан се разписа за домакините в самия край на мача.

Това бе и победа №100 под ръководството на Зинедин Зидан за Кралския клуб в Примера. По-бързо от него кота 100 са постигали само Луис Енрике (Барселона, 126 мача), Жозе Моуриньо (Реал, 133) и Хосеп Гуардиола (Барселона, 139). Балансът на Зидан в 140 мача е 100 победи, 25 равенства и 15 загуби (71,4%).

Малага - Реал Мадрид
Иско, който изкара два сезона в Малага, се извинява след гола си в полза на Реал
Почивка за Роналдо и Бейл

За Реал това е пети успех в последните шест мача. След драматичния триумф над Ювентус в Шампионската лига, Зидан даде почивка на някои от титулярите, между които Кристиано Роналдо и Гарет Бейл. Тимът е на четири точки зад втория Атлетико и на две пред четвъртия Валенсия.