Серина даде само четири гейма на Родина

Уимбълдън, Серина, Родина

Серина Уилямс се класира без проблеми за четвъртфиналите на Уимбълдън. Бившата номер едно в света разби Евгения Родина с 6-2, 6-2 в мач от четвъртия кръг.

Седемкратната шампионка показа изключителна форма на Централния корт, като проби два пъти съперничката си в първия сет и още три пъти във втория, за да затвори мача след час и две минути игра. Американката спечели 74 процента от точките след първи сервис и завърши двубоя с впечатляващите 30 печеливши удара. За място на полуфиналите Серина ще спори с италианката Камила Джорджи, която победи Екатерина Макарова с 6-3, 6-4.

Анжелик Кербер, Уимбълдън

Кербер също продължава напред

За четвъртфиналите се класира и финалистката от 2016-а Анжелик Кербер, която надви Белинда Бенчич с 6-3, 7-6(5). В следващия кръг германката ще срещне Дария Касаткина, победила Алисън ван Ойтванк с 6-7(6), 6-3, 6-2. Кербер остана най-високо поставената в битката за титлата след отпадането на Каролина Плишкова.

Не остана нито една от Топ 10

Плишкова загуби от холандката Кики Бертенс с 3-6, 6-7(1). Така в надпреварата не остана нито една от първите 10 в схемата. Бертенс бе много агресивна от самото начало и проби три пъти съперничката си в първия сет, за да го вземе с 6-3. Втората част бе по-оспорвана, като двете си размениха по един пробив, преди да влязат в тайбрек. В него холандката се наложи със 7-1, за да затвори мача след час и 39 минути игра.

За четвъртфиналите се класира и Доминика Цибулкова, която победи Су-Вей Сие с 6-4, 6-1. За опитната словачка предстои двубой с 12-а поставена Елена Остапенко, надвила Александра Саснович с 6-4, 6-0.