Симона Халеп отново е на финал в Париж

Симона Халеп

Симона Халеп за втора поредна година ще спори за титлата от Откритото първенство на Франция. На полуфиналите румънката победи с 6-1, 6-4 Гарбине Мугуруса от Испания. Освен, че се класира за финала, с днешния си успех Халеп запази и лидерската си позиция в ранглистата. Тя щеше да я изгуби при успех на испанката.

Пет поредни гейма за Халеп

Водачката в схемата започна мача по впечатляващ начин, спечелвайки пет поредни гейма. С това тя си гарантира и първия сет – 6-1. Втората част започна с предимство за Мугуруса, която поведе в резултата след пробив в третия гейм, а впоследствие затвърди аванса си на свой сервис за 3-1. В осмия гейм обаче Халеп получи две възможности да върне пробива и още от първата изравни за 4-4. Последва дълъг сервис гейм за румънката, която все пак успя да удържи подаването си и да се доближи само на гейм от крайната победа. В последствие Халеп стигна до три мачбола и още от първия си шанс си гарантира успеха, който я изпрати за трети път на финала в Париж след 2014 и 2017.

На финала – срещу американка

В спор за титлата тя ще играе срещу победителката от втория полуфинал. В него играят две американки – шампионката от Ю Ес Оупън Слоун Стивънс и Мадисън Кийс.