Славия спечели с 1:0 във Финландия за Лига Европа

Илвес - Славия

Славия започна участието си в Лига Европа с победа във Финландия. Белите победиха Илвес с 1:0 като гост и станаха фаворит да продължат напред. Най-старият столичен клуб спечели с гол в края. Попадението бе дело на Момчил Цветанов, който се разписа в 81-та минута след асистенция на Галин Иванов.

Илвес се завърна в Европа след 27-годишно отсъствие и започна силно. За Славия пък пропуски направиха Янис Карабельов и Георги Йомов. Освен това попадение на Милен Гамаков бе отменено заради засада.

Рекорд за вратаря на Славия Георги Петков

Вратарят на белите Георги Петков постави рекорд. Той стана най-възрастният футболист, играл в Европа, след като започна като титуляр. И той трябваше да се намесва още в 13-а минута, когато спаси удар на Нубиси. Камерунецът опита още веднъж в началото на второто полувреме, но пак не успя. Тогава той стреля с глава – също както и в 62-а минута, но Петков спаси и в двата случая.

Реваншът е на 19 юли в София

Носителят на купата на България е домакин в реванша. Двубоят е на националния стадион „Васил Левски“. Датата е 19 юли, а мачът започва в 19:00. Ако белите продължат напред, те ще се изправят срещу Хайдук Сплит, който преди година отстрани Левски.