Супер гол донесе успех на ЦСКА-София в Лига Европа

ЦСКА-София

ЦСКА-София записа победа при завръщането си в Европа. Тимът надви с 1:0 над латвийския Рига в Лига Европа. Червените спечелиха благодарение на красивия гол на Тиаго Родригес в началото на второто полувреме.

Серия от дебюти на „Армията“

На „Армията“ в официален мач дебютира новият треньор Нестор Ел Маестро. Той трябваше да се справи без звездата Фернандо Каранга, който беше продаден вчера. Другият основен нападател Кирил Десподов пък е контузен. Така Ел Маестро игра без типичен централен нападател. Атаката се водеше от Тиаго Родригес, а по фланговете бяха Рафаел Енрике и Жоржиньо. Сред титулярите беше и друг нов футболист – защитникът Борис Секулич. В стартовата единайсеторка попадна и 17-годишният халф Валентин Антов.

Бърз гол след паузата

През първото полувреме неочаквано Рига имаше по-добрите шансове след две силни контри. ЦСКА-София обаче стигна първи до гол. Това се случи в 49-ата минута. Тиаго Родригес стреля страховито от над 25 метра и заби топката в мрежата за 1:0. Последва силен период за червените, които натиснаха, но не стигнаха до чисто положение.

След 75-а минута червените заиграха по-предпазливо с цел да не допуснат гол. Резервата Джеси имаше шанс при контра да покачи на 2:0, но го пропиля. Така мачът завърши с минимален успех за българския тим.