Трипъл-дабъл на ЛеБрон не помогна на Кливланд срещу Индиана

Кливланд - Индиана
ЛеБрон гледа как Оладипо бележи пред Кевин Лав

Кливланд Кавалиърс загуби от Индиана Пейсърс с 80:98 в първия мач от плейофите в НБА. Най-резултатен в двубоя бе Виктор Оладипо от гостуващия тим с 32 точки. Лидерът на Кавс ЛеБрон Джеймс реализира трипъл-дабъл – 24 точки, 12 асистенции и 10 борби, но и това не помогна. Вторият мач от сблъсъка отново е в Кливланд, в сряда срещу четвъртък.

Индиана започна много агресивно и поведе с 18:4 в началото и 33:14 в края на първата четвърт. До края най-малката разлика за Кливланд беше седем точки. Така Пейсърс сложиха край на серията на ЛеБрон от 21 поредни победи в първия кръг на плейофите. Той не бе губил в първи кръг от 6 май 2012-а, когато като част от Маями Хийт падна от Ню Йорк Никс.

Други резултати

Хюстън Рокетс стигна до успех срещу Минесота Тимбъруулвс със 104:101 и поведе в серията на Запад. Асът на ракетите Джеймс Хардън вкара 44 точки и добави 8 асистенции подавания, а Клинт Капела завърши с дабъл-дабъл – 24 т. и 12 борби.

Оклахома Сити Тъндър също си осигури преднина срещу Юта Джаз след успех със 116:108. Пол Джордж вкара 36 точки за гръмотевиците, а Ръсел Уестбрук се отличи с дабъл-дабъл от 29 пункта и 13 борби.