Циципас елиминира Джокович, Кевин Андерсън чака Григор

Стефанос Циципас

Стефанос Циципас надви Новак Джокович в три сета в двубой от трети кръг на турнира в Торонто. След два часа и 17 минути игра младият гръцки тенисист спечели с 6-3, 6-7(5), 6-3.

„Хванах Джокович като булдог и не го пуснах. Захапах и изпълних плана си. Знаех, че той ще сгреши, затова търпеливо чаках момента си. Доста пъти сме тренирали заедно и знам как играе. Не че чета играта му, но съм свикнал със стила му“, обясни Циципас. Той стигна на четвъртфинал от Мастърс 1000 за първи път в кариерата си. Успехът го праща и в първите 20 на световната ранглиста. Това също се случва за първи път в кариерата на гръцкия талант. „Имах проблем с играта от основната линия. Ретурите ми бяха доста слаби и като цяло – лош ден“, обясни Джокович.

Циципас може да играе срещу Григор

В следващия кръг 19-годишният тенисист ще спори с Александър Зверев. Поставеният под № 2 победи по категоричен начин руснака Даниил Медведев с 6-3, 6-2.

Победителят от мача между миналогодишния шампион в Торонто Зверев и Циципас е евентуален съперник на Григор Димитров. Стига, разбира се, преди това хасковлията да се справи с Кевин Андерсън. Финалистът от Уимбълдън е следващият съперник на Димитров.

В четвъртък Гришо се наложи трудно над американеца Франсис Тиафо със 7-6 (7-1), 3-6, 7-6 (7-4). След него Андерсън не допусна изненада срещу квалификанта от Беларус Иля Ивашка – 7-5, 6-3.

Рафаел Надал

Надал излиза срещу Чилич

Водачът в схемата Рафаел Надал премина третия кръг с победа над Стан Вавринка със 7-5, 7-6 (7-4). В следващия кръг той ще играе с Марин Чилич.