ЦСКА-София надви Левски в последното дерби за сезона

Левски - ЦСКА-София

ЦСКА-София победи Левски с 3:2 в дербито от 35-ия кръг на Първа лига. Петият сблъсък между двата тима за пролетта бе без голям залог, като сините бяха без повечето от титулярните си футболисти. Христо Янев заложи на по-солиден състав и червените доминираха през първата част. Те поведоха в 20-та минута, когато Рафаел Енрике се възползва от поредна грешка на Божидар Митрев и откри резултата. В 34-та минута Паулиньо изравни след нова груба грешка, този път на Божидар Чорбаджийски.

Гол в края на победата

В 57-та минута Кристиян Малинов отново даде преднина на символичните гости с точен изстрел от воле. Но в 79-та минута Станислав Костов възстанови равенство със страхотен гол с пета след центриране от корнер. В последните минути двата отбора се отвориха и головите положения се редуваха пред едната и другата врата. ЦСКА-София се възползва по-добре и стигна до победен гол в 90-та минута, дело на Рубен Пинто.

1:1 между Берое и Лудогорец

В другия мач от кръга Берое и Лудогорец направиха 1:1 в Стара Загора. Така зелените вече изостават с две точки от Левски и запазиха минимални шансове да играят плейоф за участие в Лига Европа.