Учиков се развихри за победа над Аржентина

Волейболистите на Пламен Константинов

Волейболните национали взеха втора победа в Лигата на нациите, след като отнесоха Аржентина с 3:1 (19-25, 25-19, 25-21, 25-22). Досега имахме победа над домакина Китай и загуба от САЩ. Герой за нашите бе Николай Учиков, който реализира 26 точки, 25 от които след великолепни забивки. Именно той помогна най-много за обрата след слабото начало и загубения първи гейм. Това бе първи случай в последните седем мача между съперниците, в който спечелилият първия гейм не печели и мача.

Освен Учиков, отлично играха диагоналът Валентин Братоев и центърът Светослав Гоцев. Братоев реализира 15 точки, докато Гоцев бе емоционалното сърце на националите.

Тимът на Хулио Веласко, който отново направи доста промени в състава, записа трета поредна загуба. Успехът пък бе едва втори за България срещу този съперник в последните шест срещи.

Лигата на нациите идва в София
Във втората седмица от турнира националите ще играят в София. В „Арена Армеец“ те приемат Сърбия, Австралия и Русия.