Винъс елиминира Серина на Индиън Уелс

Серина Уилямс Винъс
Серина Уилямс този път загуби от сестра си

Винъс Уилямс се класира за осминафиналите на турнира в Индиън Уелс. В третия кръг тя надделя над по-малката си сестра Серина с 6-3, 6-4 след 84 минути игра. Това бе мач номер 29 помежду им, като Винъс постигна своята 12-а победа.

Въпреки че бе спечелила осем от последните девет срещи помежду им, завърналата се наскоро на корта Серина не успя да се противопостави на по-голямата си сестра. След равностойно начало на срещата Винъс успя да пробие в шестия гейм за 4-2 и до края не изпусна водачеството. За това помогнаха и многото непредизвикани грешки от страна на Серина – общо 17 в първия сет.

Втората част бе далеч по-оспорвана. Винъс започна солидно, повеждайки с 3-0 след два ранни пробива, но нейната съперничка успя да върне единия брейк за 3-1. Последваха размяна на нови пробиви, но в крайна сметка по-голямата от сестрите успя да задържи преднината си и да затвори мача при 6-4.

Серина се нуждае от още мачове

„Нивото на Серина е много високо и за мен бе наистина трудно да приключа мача. Може би роля за победата ми изигра фактът, че през последната година изиграх повече мачове и това оказа своето влияние, заяви след мача Винъс. В следващата фаза тя ще срещне латвийката Анастасия Севастова, която победи с 2-0 сета Юлия Гьоргес от Германия.

Напред продъжават и Карла Наваро, и Дария Касаткина

За осминафиналите се класираха още испанската Карла Суарес Наваро, която се справи с четвъртата поставена Елина Свитолина от Украйна със 7-5, 6-3, както и 20-годишната рускиня Дария Касаткина, надделяла с 6-4, 6-3 над шампионката от US Open Слоун Стивънс.