Витоша Бистрица сензационно остана в Първа лига

Костадин Ангелов, Витоша Бистрица

Витоша Бистрица запази по сензационен начин елитния си статут. Клубът победи Локомотив София с 6:4 след изпълнение на дузпи в баража между двата тима. Тимът на Костадин Ангелов записа само една победа в 32 мача в редовния сезон, но успя да победи Пирин в плейофите за оцеляване, за да стигнат до мач с втория във Втора лига Локомотив София. Това бе шести успех за Ангелов от шест баража.

Червен картон за Витоша

Железничарите започнаха добре двубоя на стадион „Локомотив“ в Пловдив и още в четвъртата минута Илия Димитров им даде преднина. В 63-та минута обаче Даниел Кутев изравни. В 81-та минута Витоша остана с човек по-малко след втори жълт картон на Ивайло Лазаров. До края на редовното време не паднаха повече голове и двубоят влезе в продължения.

Гол в последната минута

Играчите на Локомотив бяха на крачка от промоцията, след като в 109-та минута Здравко Димитров вкара за 2:1. Но в последната минута на второто продължение Стефан Христов изравни и се стигна до дузпи.