Волейболистите обърнаха драматично Олимпийския шампион

волейболистите

Мъжкият национален отбор по волейбол записа страхотна победа над олимпийския шампион Бразилия. Националите спечелиха с 3:2 (25:22, 19:25, 25:15, 18:25, 15:12) гейма в мач от волейболната Лига на нациите. Това беше трета поредна загуба на южноамериканците – нещо, което не се е случвало от 2012-а насам.

Пред пълната до краен предел зала Конгресна във Варна, момчетата на Пламен Константинов демонстрираха страхотен дух и отборна игра и заслужено се поздравиха с успеха над именития си съперник. Това бе втора поредна победа за тима, след като вчера лъвовете се наложиха с категоричното 3:0 над Канада.

Българите, които вече загубиха шансове да се класират за финалите в Лигата, спечелиха първия гейм с 25:22. След това те изпуснаха втория с 19:25. Подкрепяни от трибуните обаче, нашите взеха категорично третия гейм с 25:15. Селесао отново успя да отговори, изравнявайки след 25:18 в четвъртия гейм и така победителят трябваше да бъде определен след тайбрек.

Победа в тайбрека

В него волейболистите ни показаха характер и повече желание за победа. И в крайна сметка се поздравиха с успеха след 15:12 в своя полза.

Героят Розалин Пенчев

Герой за България бе резервата Розалин Пенчев. Той завърши с 11 точки, някои от които бяха сред най-важните за успеха. Валентин Братоев реализира 14 точки, а Светослав Гоцев – 12, включително последната в двубоя.

Следващите мачове за волейболистите – в Иран

В последните срещи от първата фаза нашите национали играят в Иран. Там съперници ще са домакините, Германия и Република Корея.